Archive Pages Design$type=blogging

Namaz kılmak istiyorum, ama kılamıyorum

Namaz sözleri sitesi olarak güzel sözlerin yanında namaz ile ilgili fayda sağlayacak bilgileri paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Yazımızın ba...

Namaz sözleri sitesi olarak güzel sözlerin yanında namaz ile ilgili fayda sağlayacak bilgileri paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi bu yazımız namaz ile ilgili olacak. Oldukça önemli bir konu zira namaz kılmak istiyorum, ama kılamıyorum veya namaz kılmayı öğrenmek istiyorum gibi sorular ve aramalarla karşılaşıyorum.

namaz kılmak istiyorum



İman eden kullarıma söyle namazı dosdoğru kılsınlar, içinde ne bir dostluğun ne alışverişin bulunduğu bir gün gelmeden evvel…”(İbrahim 31)

Derğerli kardeşlerim yukarıda yer alan ayet aslında namazın önemini anlatmaktadır. Bakınız peygamberler efendisi Hz. Muhammed (s.a.v) ayakları şişene kadar namaz kılardı. Bu gün baktığımızda insanlar en ufak bir şeyde namazlarını kaçırabiliyorlar. Hatta bazıları benim kalbim temiz namaz kılmasam da olur derler. Peki güzel kardeşim senin kalbin peygamber efendimizin kalbinden daha mı temiz de o sabahlara kadar namaz kılardı sen kılmıyorsun.

  • Daha vakit var az sonra kılarım.

  • Abdest almakta baya zor suda soğuk abdest alamam ki şimdi.

  • Dizinin en heyecanlı yeri kılarım birazdan.

  • Bu sefer uyanmasam bişi olmaz kalkınca kılarım.

  • Saat geç olmuş işe yetişmem gerek…


gibi sayısızca sebep yazılabilir namaz kılmama sebeplerine ama bunlardan hiçbiri bahane olamaz.

Namaz, gözünüzün ışığı, vicdanının huzuru, nefsinin neşesi, kalbin mutluluğu ve kul ile Rabbi arasında aracıdır” (Şehid Hasan El Benna)

Fazla uzatmadan şu şekilde bitirmek istiyorum. Aslında her şey kalben inanmaktan geçiyor. Kalbiniz iman doluysa namaz kılmamanız için hiçbir sebep yoktur. Yeter ki namazın kurtuluş reçetemiz olduğunun farkına varın. İşte o zaman şeytan istediği kadar sizinle uğraşsın her zaman siz galip gelirsiniz.

YORUMLAR

Ad

bediüzzaman said nursi namaz ile ilgili sözleri bekir develi namaz bekir develi namaz sözleri Cübbeli Ahmet Hoca namaz ile ilgili güzel sözler Cübbeli Ahmet Hoca namaz ile ilgili sözleri Cübbeli Ahmet Hoca namaz sözleri Cübbeli Ahmet Hoca namazla ilgili sözleri en güzel sabah namazı sözleri ezan sözleri ezanın sözleri faruk dilaver namaz ile ilgili sözleri faruk dilaver namaz sözleri hz ömerin namazla ilgili sözleri hz. ali namaz ile ilgili sözleri hz. ali namaz sözleri hz. ali namazla ilgili sözleri hz. ebu bekir namaz ile ilgili sözleri hz. ebu bekir namaz sözler hz. ömer namaz ile ilgili sözleri hz. ömer namaz sözleri hz. ömer namazla ilgili sözleri ilahiler ve sözleri islam alimlerinin namaz hakkındaki sözleri islam alimlerinin namaz ile ilgili sözleri islam alimlerinin namaz sözleri kahraman araz namaz kahraman araz namaz sözleri Mehmet Görmez namaz ile ilgili sözleri Mehmet Görmez namaz sözleri melekler ve görevleri namaz ayetleri namaz ile ilgili ayetler namaz ile ilgili güzel sözler namaz ile ilgili sözler namaz kılamıyorum namaz kılmak istiyorum Namaz Sözleri namaza başlamak için namaza başlamak istiyorum namaza nasıl başlanır namazla ilgili ayetler namazla ilgili güzel sözler namazla ilgili sözler nureddin yıldız namaz ile ilgili sözleri nureddin yıldız namaz sözleri nureddin yıldız namazla ilgili sözleri osman nuri ünsal namaz sözleri osman nuri ünsal sözleri sabah namazı güzel sözler sabah namazı hadisleri sabah namazı ile ilgili hadisler sabah namazı sözleri sabah namazına kaldırma sözleri sabah namazının sözleri said nursi namaz ile ilgili sözleri said nursi namaz sözleri said nursi namazla ilgili sözleri senai demirci namaz senai demirci namaz sözleri sümeyye yurtsever namaz ile ilgili sözleri sümeyye yurtsever namaz sözleri sümeyye yurtsever namazla ilgili sözleri uğur akkafa namaz ile ilgili sözleri uğur akkafa namaz sözleri uğur akkafa namazla ilgili sözleri vahap osmanlı sözleri
false
ltr
item
Namaz Sözleri | www.namazsozleri.com: Namaz kılmak istiyorum, ama kılamıyorum
Namaz kılmak istiyorum, ama kılamıyorum
http://www.namazsozleri.com/wp-content/uploads/2017/09/namaz-kilmak-istiyorum.jpg
Namaz Sözleri | www.namazsozleri.com
http://www.namazsozleri.com/2017/09/namaz-klmak-istiyorum-ama-klamyorum.html
http://www.namazsozleri.com/
http://www.namazsozleri.com/
http://www.namazsozleri.com/2017/09/namaz-klmak-istiyorum-ama-klamyorum.html
true
5597414790683614772
UTF-8
Yazı Bulunamadı Tamamı Devamını Oku Reply Cancel reply Delete By Anasayfa SAYFA YAZI TÜMÜ BENZER YAZILAR KİTAPLIK ARŞİV ARAMA Uygun Sonuç Bulunamadı ANA SAYFA Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pzt Salı Çrş Prşb Cuma Cmt Pzr Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Agustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Agustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Yıl $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce yaklaşık 5 hafta önce